» » » W siatkówce trzeba być bardzo czujnym :)

W siatkówce trzeba być bardzo czujnym :)

Utworzono w Okiem statystyka | 5

Hej, 

dzisiaj krótko. Rzecz o tym, że w siatkówce trzeba być bardzo czujnym 🙂

Jak widzicie na poniższym wideo. Zawodnik z Kielc – Bartosz Krzysiek zaatakował piłkę w siatkę i zanim ta spadła Nikolay Penchev z Resovii Rzeszów dotknął antenki. Jednak chyba nikt tego nie zauważył, bo sędziowie odgwizdali punkt dla Rzeszowa. Ponadto ani trenerzy, ani zawodnicy Effectora Kielce się nie zorientowali i nie poprosili o challenge. Pewnie nie zmieniłoby to nic w wyniku meczu, jednak brak reakcji jest dziwny. Ciekawe kiedy się dowiedzieli o tym błędzie.

Miłego dnia Wam życzę,

Kamil 🙂

5 Odpowiedzi

 1. tehaer
  | Odpowiedz

  Na ostatnim meczu ZAKSA – EFFECTOR znowu zauważyłem 4 odbicia, ale sędzia niezareagował, więc pewno to kwestia interpretacji. Zastanawia mnie kiedy piłka przez sędziów jest uznana jako piłka dotknięta w bloku a kiedy już jest to 1 odbicie piłki. Czy trzeba zwracać uwagę na ręcę w górze, nogi nad ziemią czy lot piłki po dotknięciu.

  • Kamil.Soloducha
   | Odpowiedz

   Blok jest to pierwsze dotknięcie po ataku i tylko wtedy kiedy ręce blokującego znajdują sie powyżej górnej taśmy siatki. Kto zrobił 4 odbicia? Sprawdzimy to;)

 2. tehaer
  | Odpowiedz

  Wg mnie zawodnik (numeru ani pozycji nie pamiętam) Kielc w drugim secie skoczył do bloku ale dość nieudolnie i poniosło go w kierunku sędziego opadając na boisko odbił piłkę oburącz do góry. Wszystko miało miejsce w strefie 2. Później były jeszcze 3 odbicia. Ale może mi się wydawało 🙂
  Drugie pytanie, czy Zator w swojej próbie przebicia/ataku piłki pod siatką nie popełnił błędu, (gdyby próba się udała)? Też drugi set.

 3. Norbert
  | Odpowiedz

  Tylko widać nawet gest radości Bartka. Może nie uwierzył, ze uda się coś wywalczyc.

  Odbiegajac od tematu po poprzednim sezoni bardzo liczyłem na krzyśka, że wyraśnie w oń cu ktoś kto zastąpi nieudolnie grającego Konara (wiem trudny temat). I teraz nie we mco sądzić. Transfery tak namieszały, że w Olszytnie bałagan i gwiazda w nowym klubie się odnaleźć nie może.Mam nadzieję, że się poskłada.

 4. […] Jak widzicie na poniższym wideo. Zawodnik z Kielc – Bartosz Krzysiek zaatakował piłkę w siatkę i zanim ta spadła… Wpis znajdziesz na moim nowym blogu tutaj: https://www.siatkowkaokiemstatystyka.pl/w-siatkowce-trzeba-byc-bardzo-czujnym […]

Zostaw Komentarz